Blog

Darmowy poradnik czytania etykiet do pobrania!

Ten darmowy poradnik czytania etykiet zawiera podstawowe informacje, które należy znać, aby być bardziej świadomym konsumentem. Dzięki nim unikniesz pułapek marketingowych, a także skrócisz czas zakupów – wiedząc czego szukasz lub czego na pewno nie szukasz 🙂

5 podstawowych kroków + ciekawostka o nabijaniu nas w butelkę pod kątem ekonomicznym. Czytanie nie zajmie Ci dłużej niż standardowe przewijanie Instagrama czy robienie śniadania. Opakowałam to w lekką formę, aby nie przywoływać wspomnień wykładów czy zajęć, na których prowadzący zdawał się mówić hieroglifami.

Dlaczego stworzyłam taki darmowy poradnik czytania etykiet? Przede wszystkim ze względu na to, że im więcej świadomych konsumentów dbających o swój sposób żywienia, tym lepiej.

Rynek by być opłacalnym, musi odpowiadać na potrzeby klientów. Pewnie sami zauważyliście wysyp półek z żywnością ekologiczną, wegańską czy bezglutenową. Nie jest to nic innego niż odpowiedź producentów na wzrastające zainteresowanie zdrowym odżywianiem, zdrowym stylem życia i aktywnością fizyczną. W taki pośredni sposób być może uda nam się „wymusić” wiele zmian.

Jednocześnie okazało się, że tworzenie takiego pliku jest naprawdę wielką frajdą! Nawet jeśli wezmę pod uwagę moje perfekcjonistyczne zapędy i próby przesuwania literek o milimetry, co przy zacinającym się systemie bywało delikatnie mówiąc „trudne” 😉 Z pewnością jednak mogę stwierdzić, że to nie ostatnia taka moja zabawa.

By nie przegapić nowych przepisów (już niebawem z podanymi wartościami energetycznymi i makroskładnikami!) a także relacji z konferencji czy wydarzeń które organizuję lub prowadzę, zapraszam do śledzenia mojej strony na Facebooku. Zostawiam link poniżej⤵

https://www.facebook.com/EdukacjaDietetyczna

Życzę Ci miłej lektury i mam nadzieję, że to zaledwie początek Twojej przygody z moimi materiałami!