Cześć!

Nazywam się Agnieszka Falborska.
Jestem dietetyczką, wykładowczynią akademicką, copywriterką medyczną
i edukatorką żywieniową.

Poznajmy się!

Zawodowo zwalczam zero-jedynkowe i skrajne podejścia do diety. Pomagam wyjść z poczucia, że zdrowe odżywianie jest tylko wtedy, kiedy zielony koktajl z jarmużu zagryzasz krakersami z nasion chia. Uczę postaw, które mają na uwadze potrzeby ciała, ale także zasoby i psychikę. W trakcie edukacji żywieniowej jako bonus dorzucam ciekawostki ze świata nauki.

Studia dietetyczne i droga zawodowa, na której spotykałam się zarówno ze sportowcami, jak i osobami z zaburzeniami jedzenia czy chorującymi przewlekle, nauczyły mnie patrzeć szerzej na problemy związane z masą ciała i jedzeniem.

Nie proponuję rozwiązań, które wdrożysz wyłącznie w idealnym świecie i sprzyjających okolicznościach. Żywienie jest ważne, ale celem prowadzonej przeze mnie edukacji żywieniowej nie jest skoncentrowanie na nim całej swojej uwagi. Jeśli mowa o zmianie nawyków jestem zdecydowanie zwolenniczką ewolucji zamiast rewolucji. W końcu życie jest za krótkie, by odmawiać sobie wszystkiego 😉

Moje doświadczenie

  • Pracowałam w firmie będącej liderem w branży cateringu dietetycznego. Jako człowiek do zadań specjalnych prowadziłam warsztaty we współpracy ze szkółką Lecha Poznań czy podczas AmbeExpo w Gdańsku.
  • Współpracuję z najbardziej rozpoznawalnym dostawcą owocowych benefitów, czyli firmą DailyFruits. Realizuję wykłady żywieniowe dla firm, a także indywidualne konsultacje dietetyczne dla pracowników.
  • Wykładam przedmioty specjalnościowe w ramach specjalizacji „Gastronomia z dietetyką” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Należę także do Rady Programowej kierunku Turystyka i Rekreacja.
  • Prowadzę autorskie szkolenia oraz wykłady dotyczące zaburzeń odżywiania, żywienia osób aktywnych fizycznie czy diety roślinnej. Realizowałam je m.in. dla firmy Deloitte i najpopularniejszej grupy biegowej w Polsce Night Runners.
  • Od ponad 6 lat tworzę merytoryczne artykuły dotyczące diety i zdrowia. Moje teksty można znaleźć w Magazynie Bieganie, Treningu Biegacza czy specjalistycznym piśmie Współczesna Dietetyka. Realizowałam również projekty dla takich firm jak Makarony Polskie, Kompan czy Contentovo.

Co mówią o mnie inni?

Współpracuję z Agnieszką przy różnych projektach od 2016 roku. Jest ona jedną z niezawodnych osób, jakie spotkałam na ścieżce zawodowej. To człowiek do zadań specjalnych. Teksty, które od niej otrzymuję są zawsze gotowe do publikacji - pozbawione błędów językowych i merytorycznych. Ma nie tylko wiedzę niezbędną do tworzenia medycznych artykułów, ale także świetne wyczucie i umiejętność posługiwania się językiem odbiorcy, co jest charakterystyczne wyłącznie dla copywriterów z najwyższej półki.- Iwona Ludwinek-Zarzeka, Specjalista ds. contentu w Kompan.pl
Do wsparcia realizacji programów żywieniowych w firmach poszukiwaliśmy dietetyków, którzy mają bardzo dobre postawy teoretyczne, doświadczenie oratorskie, umiejętności w zakresie prowadzenia konsultacji dietetycznych i pogodne usposobienie – Agnieszka idealnie spełniała te warunki! Wszystkie jej działania (wykłady dietetyczne oraz konsultacje indywidualne) cieszą się doskonałymi opiniami – uczestnicy i organizatorzy doceniają jej zaangażowanie oraz profesjonalizm. Jest punktualna, słowna i terminowa, a do tego wszystkie zadania realizuje z nieukrywaną frajdą, pasją i ciepłym uśmiechem od ucha do ucha 😊 Bardzo się cieszę, że mam przyjemność z Agnieszką współpracować i z całego serca polecam ją do wspólnych realizacji rozmaitych dietetycznych projektów 😊- Magdalena Kartasińska, Kierownik Działu Dietetycznego DailyFruits S.C.